תשובות לשאלות נפוצות

מה זה החזר מס?

 החזר מס הינו הליך בירוקרטי בו מבקשים מרשות המיסים כספי מיסים שנגבו יתר על המידה או כאשר מדובר בהטבות מס שלא נוצלו. 

מה זה הטבות מס?

בגלל אירועים שאנו עוברים במהלך חיינו, המדינה מעניקה לנו הטבות מס אשר מגיעות בשלושה דרכים שהם פטור ממס, נקודות זיכוי ואחוז זיכוי במס. 

בפרק 2 בקורס לומדים לאלו הטבות מס אנו זכאים ואיך ניתן לממש את ההטבה אם לא ניצלנו אותה.

למי מגיע החזר מס?

לכל מי ששילם מס, שכיר שמרוויח מעל 7,000 שקלים ולא ניצל הטבות מס או שנגבה ממנו מס יתר על המידה, זכאי להחזר מס בתופסת ריבית.

מה ממוצע ההחזר לשכיר?

על פי רשות המיסים, החזר המס הממוצע הינו כ-8,000 שקלים.

באילו דרכים ניתן לבקש החזר מס?

ניתן להגיש בקשות להחזר מס בשתי דרכים, עצמאית ובעזרת סוכן.

עצמאית - פניה עצמאית אל רשות המיסים. מחיר הגשת הבקשה הינו ללא שום עלות אולם,  מדובר בכאב ראש בירוקרטי  ובנוסף אי הכרת החוק מונעת משכירים למקסם את ההחזר. 

דרך סוכן - פניה למשרד רואי חשבון, יועצי מס או עורכי דין עוסקים אלו ייצגו אתכם אל מול רשות המיסים. עבור הייצוג יגבו המייצגים אחוזים מן ההחזר העלולים להגיע לכדי 25% מן סכום ההחזר. בנוסף ישנם חברות המבקשות דמי פתיחת תיק שגם מגיע לכדי מאות שקלים.

עמצאית עם גב של בית הספר להחזרי מס - רכישת הידע בעזרת קורס ההדרכה שעלותו מזערית וחד פעמית. לאחר מכן פנייה עצמאית אל רשות המיסים אך עם ידע מיקצועי וליווי לכל מהלך הגשת הבקשה. 

כמה זמן לוקח לקבל את ההחזר?

הליך בקשת החזר המס לוקח בממוצע בין חודש לשלושה חודשים, תלוי באזור מגוריכם.

עבור כמה שנים ניתן לבקש החזר מס?

ניתן להגיש בקשת החזר מס רטרואקטיבית עבור 6 שנים.

אלו נושאים לומדים במהלך הקורס?

קורס החזרי המס מחולק לארבע פרקים

פרק א - מבוא להחזרי מס, חלק זה של הקורס יסקור את כל מושגי היסוד החשובים לצורך החזר מס. נקודות זיכוי, הטבות מס, הכנסות מיגיעה, מדרגות מס ועוד כל אלו הם חלק מן המושגים שיש בקורס.

פרק ב - חלק זה יסקור את כל הסיבות הנפוצות ביותר לקבלת החזר מס. החזר מס עבור שירות צבאי, החזר מס עבור תואר אקדמי, החזר מס לגרושים, החזר מס למובטלים. בין היתר בפרק לומדים את דרכי הפעולה להגשת ההחזר, לומדים אילו אישורים יש לצרף לבקשה ועוד.

פרק ג - בחלק זה בקורס נלמד איך להגיש בקשה כמו רואה חשבון, אילו דגשים חשובים יש לשים לב אליהם לפני הגשת הבקשה. כמו כן לומדים איך להשמש בשירותי רשות המיסים. נעבור יחד על תרגיל החזר מס מסובך לצורך למידת הנושא.

פרק ד - סיכום הקורס, דגשים וטיפים אחרונים.

האם אתם מגישים החזרי מס בתשלום?

אנו מבצעים בקשות להחזר עבור שכירים ועצמאים. אולם, אנו לא ממליצים על אפשרות זאת. אנו ממליצים לרכוש את הקורס ולצאת לעצמאות פיננסית.